Nyújtsad ki a kezedet, csukd össze a tenyered, elkaptál egy meseszálat, pödörd meg az ujjaid kozt. Ott marad az ujjad hegyén. Ha a mesėt végignézed, gondold meg majd hova teszed?
A Simorág Táncirkusz 2010 óta hoz létre számos szakmai díjjal elismert mese-előadást a színház, tánc, cirkusz, zene, irodalom formanyelvének összekapcsolásával. Világunkban a díszletek és a szereplők is folyton átváltoznak, ahogyan a mesék áramló képzeletvilágában bárki, bármivé változhat. Munkáink egyedi feldolgozások, különböző népek meséiből, vagy saját mesékből összegyúrt új történeteket hozunk létre. A történetek szimbólumokon keresztül válnak érthetővé, a humor és a líraiság egyszerre van jelen. Meséinkhez élőzenét használunk, mely erősíti, kiegészíti, inspirálja munkánkat. A történetek, melyeket átadunk a kicsiket és nagyokat is magával ragadja, mert a mese mindenkinek szól!
"... mert a földben színes gyöngyöket szórtak el, azokat gyűjtötte tenyerébe, egy részét visszatette mélyre, hogy ha te is keresgélsz majd, földet ásol, megtaláld. "
A Mesemag át van szőve cirkuszi, színházi, bábszínházi történésekkel. Ahogyan a föld kérge a mese világából táplálkozva megnyílik, úgy jelennek meg a mesevers rétegei is. A díszlet önmagában egy képzőművészeti installáció, ami folyamatosan átalakul az előadás közben, bábjátéknak, zsonglőrködésnek, akrobatikának teremt teret.Mindehhez a hegedű és a zongorajáték ad összhangot, a zeneszerző duó által.
Ez a mese valójában önéletrajzi történet, a gyermekkortól a felnőtté válás kalandjáig, amely a piciknek a mese szépségét idézi, a fiatalok és felnőttek számára egy kortárs fejlődéstörténetet jár körbe, azzal a kérdésfelvetéssel, hogy létezik e még napjainkban fejlődéstörténet és valóban az egyén fejlődéséről van szó, vagy közösségi létről beszéljünk e inkább és egyáltalán van e ilyen?
díszlet-installáció, jelmez:Weszelovszky Anna
díszlet szerkezet: Németh György
zeneszerzés, zenei játék: Kézdy Luca és Szesztay Dávid
fénytervezés: Szabon Bala
díszlet-koncepció,író, rendező, játszó: Simor Ágnes
